• Koszulkowe DIY🐴🧵🖍

• Osobiście zaprojektowane i własnoręcznie wykonane - niesamowite i jedyne w swoim rodzaju - koszulki jeździeckie👕Głowy pełne pomysłów zrodziły niesamowite projekty i to właśnie one  zostały przeniesione na materiał by powstały cudowne, kolorowe t- shirty. Efekty oceńcie sami!

• Koński weekend

• Amazonki z naszego koła jeździeckiego miło i aktywnie wykorzystały wolne weekendowe chwile. Czas wśród koni, na świeżym powietrzu, przepełniony wieloma zadaniami minął w mgnieniu oka. Dziewczynki miały okazję zobaczyć jak wygląda dzień w stajni. Pomagały w porannym i wieczornym karmieniu, dbały o porządek na ujeżdżalni i pielęgnowały konie. Nie obyło się bez jazdy na końskim grzbiecie, a wieczorem ognisko, piżama party i seans z jeździeckim filmem. Koński weekend zakończyłyśmy spacerem z koniem w ręku po pięknie ubarwionym lesie. Było pięknie. A kolejne jeździeckie przygody są jeszcze przed nami!

• VII Edycja Ogólnopolskiego Konkursu ,,Do Hymnu” w Szkole Podstawowej nr 3

• Cóż to był za dzień! Dzisiaj w naszej szkole odbyło się przesłuchanie w ramach VII edycji konkursu "Do hymnu!". Uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności wokalne, śpiewając pieśni patriotyczne. Rezultat przerósł nasze wszelkie oczekiwania! Tego nie da się opisać słowami, dlatego zachęcam do obejrzenia występu naszych podopiecznych:

Dziękujemy wszystkim rodzicom, nauczycielom i uczniom za pomoc w realizacji tego przedsięwzięcia.

Trzymajmy kciuki za naszą szkołę. Wyniki zostaną opublikowane do 25. listopada.

• Warsztaty chemiczno-kulinarne

• W dniu 03 października odbyły się w naszej szkole warsztaty chemiczno - kulinarne. Uczniowie klas 1-3 przeprowadzili doświadczenia z ciekłym i suchym azotem. Dowiedzieli się jak powstaje kuchnia molekularna. Spróbowali jak smakują smocze chrupki, dymiące soczki i lody truskawkowe, które pomogli przygotować. Uczniowie ocenili warsztaty na szóstkę!

• Otrzęsiny Klas Pierwszych w Szkole Podstawowej nr 3 – Wspaniała Zabawa i Integracja!

• W czwartek, 12 września 2024 roku, w naszej Szkole Podstawowej nr 3 odbyły się  oczekiwane Otrzęsiny klas pierwszych, zorganizowane przez Samorząd Uczniowski we współpracy z klasami trzecimi. To wyjątkowe wydarzenie wpisało się na stałe w kalendarz szkolnych tradycji, a tegoroczne otrzęsiny były pełne radości, śmiechu i emocji!

Integracja na wesoło

Celem otrzęsin jest nie tylko zabawa, ale przede wszystkim integracja nowych uczniów naszej szkoły. Chcemy, aby „pierwszaki” poczuły się u nas jak w domu, a także lepiej poznały zarówno siebie nawzajem, jak i starszych kolegów i koleżanki. Samorząd Uczniowski oraz uczniowie klas trzecich stanęli na wysokości zadania, przygotowując dla naszych nowych uczniów szereg atrakcji, które sprawiły, że ten dzień na długo zostanie w ich pamięci.

Dzięki otrzęsinom nasi pierwszoklasiści z pewnością poczuli się częścią szkolnej społeczności. To był dla nich pierwszy krok na długiej i pełnej przygód ścieżce edukacyjnej, którą będą przemierzać przez kolejne lata. Cieszymy się, że mogliśmy wspólnie stworzyć atmosferę radości, współpracy i wzajemnej pomocy, która będzie towarzyszyć im na co dzień.

Jeszcze raz serdecznie witamy naszych nowych uczniów i życzymy im wielu sukcesów oraz niezapomnianych chwil w Szkole Podstawowej nr 3!

Z pozdrowieniami

• Komunikat - skrócenie zajęć

• W związku z utrzymującymi się wysokimi temperaturami dyrekcja SP nr 3 zarządzeniem nr 2/24 postanowiła skrócić zajęcia do 30 minut w dniach 04 - 06 września 2024r. (środa-piątek). Lekcje będą odbywały się zgodnie z planem zajęć poszczególnych klas wg harmonogramu:

1 lekcja 08.00 - 08.30

2 lekcja 08.35 - 09.05

3 lekcja 09.15 - 09.45

4 lekcja 09.50 - 10.20 przerwa obiadowa kl. I-III

5 lekcja 10.40 - 11.10 przerwa obiadowa kl IV-VI

6 lekcja 11.25 - 11.55 przerwa obiadowa kl. VII-VIII

7 lekcja 12.10 - 12.40

8 lekcja 12.45 - 13.15

• SZKOŁY PEŁNE TALENTÓW 3

• Już po raz trzeci mamy zaszczyt zaprosić Państwa do wspólnego działania na rzecz naszej szkolnej społeczności w projekcie Szkoły Pełne Talentów. Akcja ta ma na celu pomoc w rozwijaniu dziecięcych talentów poprzez przekazanie szkołom nowego sprzętu edukacyjnego i sportowego.

W szkole tak jak w zeszłym roku zostaną rozstawione skrzynki, do których uczniowie będą mogli wrzucać talenciaki, otrzymane podczas zakupów w sklepach LIDL. Zostaną one zeskanowane i przypisane naszej szkole.

• Wyprawka dla pierwszoklasisty

• WYPRAWKA DO SZKOŁY DLA PIERWSZOKLASISTY

• 4 zeszyty 16- kartkowe w wąskie linie (trzy linie- jedna niebieska i dwie czerwone),
              • zeszyty 16- kartkowy w kratkę,
              • zeszyt do nut,
              • piórnik wyposażony w ołówek, temperówkę, gumkę, kredki ołówkowe, linijkę, klej w sztyfcie, nożyczki z zaokrąglonymi końcami,
              • pastele,
              • plastelina,
              • farby plakatowe + 2 pędzle o różnej grubości,
              • kubeczek na wodę (do płukania pędzelków),
              • blok rysunkowy A4 biały,
              • blok rysunkowy A4 kolorowy,
              • blok techniczny A4 biały,
              • blok techniczny A4 kolorowy,
              • kolorowy papier (wycinanki),
              • kolorowa bibuła,
              • 2 teczki A4 z gumką (na prace plastyczne i karty pracy),
              • worek na strój gimnastyczny,
              • strój gimnastyczny (ciemne spodenki, biała koszulka, obuwie sportowe z białą podeszwą, dres na chłodniejsze dni).
      • HARMONOGRAM ZEBRAŃ Z RODZICAMI